Новини

23.12.2010
ПЪЛНО КЛАСИРАНЕ


ПЪЛНО КЛАСИРАНЕ
В АНКЕТАТА „СПОРТИСТ НА ГОДИНАТА НА БЪЛГАРИЯ“ 2010
Място Спортист Спорт Точки
1 Станка Златева борба 1642
2 Михаил Ганев борба 1363
3 Ваня Стамболова лека атлетика 1242
4 Христо Маринов борба 1221
5 Цветана Пиронкова тенис на корт 1205
6 Петър Стойчев плуване 565
7 Матей Казийски волейбол 514
8 Григор Димитров тенис на корт 377
9 Тервел Пулев бокс 300
10 Боянка Костова вдигане на тежести 276
11 Димитър Бербатов футбол 252
12 Веселин Топалов шахмат 223
12 Йордан Йовчев спортна гимнастика 223
13 Владимир Николов волейбол 123
14 Силвия Митева художествена гимнастика 109
15 Георги Шиков вдигане на тежести 108
16 Евгения Раданова шорттрек 96
17 Петя Неделчева бадминтон 92
18 Калина Стефанова самбо 77
19 Детелин Далаклиев бокс 74
20 Стилиян Георгиев сумо 72
21 Кубрат Пулев бокс 71
22 Ивелина Илиева самбо, джудо 70
23 Тодор Дунев автомобилни спортове 52
24 Радослав Великов борба 43
25 Мария Гроздева спортна стрелба 40
26 Ансамбъл, жени художествена гимнастика 38
27 Тодор Славов автомобилни спортове 35
28 Младен Манев бокс 34
29 Здравко Димитров лека атлетика 23
29 Калоян Махлянов-Котоошу сумо 23
29 Мария Оряшкова самбо 23
30 Румен Димитров самбо 18
31 Марко Косев самбо 16
32 Ангел Караньотов мотоциклетизъм 14
32 Нина Рангелова плуване 14
33 Атанас Николаев културизъм 13
33 Кирил Терзиев борба 13
34 Георги Цонов лека атлетика 12
35 Екатерина Аврамова плуване 11
35 Красимир Костадинов канадска борба 11
35 Мартин Петров футбол 11
35 Стилиян Петров футбол 11
36 Владимир Зографски ски скокове 10
37 Мирослав Гешев борба 9
37 Мирослав Кирчев кану-каяк 9
37 Радослав Дачин сумо 9
37 Цонко Пеев мотоциклетизъм 9
38 Елена Григорова сумо 8
38 Пламена Димова кикбокс, муай тай 8
39 Анелия Асенова карате 7
39 Антонио Тодоров мотоциклетизъм 7
39 Ивелина Лукаки аеробика 7
39 Иво Ангелов борба 7
39 Красимир Анев биатлон 7
40 Николай Михайлов футбол 6
40 Росен Димитров самбо 6
41 Благой Иванов самбо 5
41 Георги Илиев скокове на батут 5
41 Ивайло Иванов джудо 5
41 Тереза Джурова самбо, джудо 5
42 Антоан Ван скокове на батут 4
42 Димитър Иванков футбол 4
42 Красимир Младенов самбо 4
42 Стефан Георгиев баскетбол 4
42 Теодор Салпаров волейбол 4
43 Александра Жекова сноуборд 3
43 Владимир Арабаджиев автомобилни спортове 3
43 Георгия Кадоглу плуване 3
43 Ева Янева волейбол 3
43 Иван Петров мотоциклетизъм 3
43 Киприан Бербатов шахмат 3
43 Петя Дачева лека атлетика 3
43 Тодор Стойков баскетбол 3
43 Цветан Гашевски канадска борба 3
44 Георги Вангелов борба 2
44 Гергана Вацова самбо 2
44 Любина Спасова таекуон-до 2
44 Стела Енева лека атлетика 2
44 Филип Виденов баскетбол 2
44 Цветан Соколов волейбол 2
45 Богомил Яковчев плуване 1
45 Илиян Газепов борба 1
45 Красимир Коев колоездене 1
45 Кристиян Душев кану каяк 1
45 Николай Пенчев волейбол 1
45 Петя Неделчева, Анастасия Руских бадминтон 1
45 Стоян Големанов канадска борба 1
ПЪЛНО КЛАСИРАНЕ
В КАТЕГОРИЯТА „ОТБОР НА ГОДИНАТА НА БЪЛГАРИЯ“ 2010
Място Отбор Спорт Точки
1 Национален отбор, младежи волейбол 760
1 Национален отбор, мъже волейбол 760
2 ЦСКА, мъже волейбол 160
3 Национален отбор, жени волейбол 100
4 Национален отбор, мъже и жени борба 40
4 ПФК „Берое“ футбол 40
5 ПФК Левски София футбол 30
6 Национален отбор мотоциклетизъм 20
7 „Бизони“, Благоевград бейзбол 10
7 БК „Левски“ баскетбол 10
7 Национален отбор хокей на лед 10
7 Национален отбор, кадети бейзбол 10
7 Национален отбор, мъже баскетбол 10
7 Национален отбор, мъже борба 10
7 Национален отбор, мъже ръгби 10
7 Национален отбор, юноши водна топка 10
ПЪЛНО КЛАСИРАНЕ
В КАТЕГОРИЯТА „СПОРТИСТ №1 С УВРЕЖДАНИЯ НА ГОДИНАТА НА БЪЛГАРИЯ“ 2010
Място Спортист Спорт Точки
1 Стела Енева лека атлетика 900
2 Мустафа Юсеинов лека атлетика 380
3 Гергана Баръмова бадминтон 200
4 Даниела Тодорова лека атлетика 160
5 Анелия Пенева лека атлетика 90
6 Ружди Ружди лека атлетика 80
7 Борис Томов тенис на корт 50
8 Димитър Шалски лека атлетика 30
9 Георги Софкин бадминтон 20
9 Орлин Цветанов бадминтон 20
10 Венцислав Георгиев тенис на маса 10
10 Димка Малева спортна гимнастика 10
10 Иванка Колева лека атлетика 10
10 Камен Минков лека атлетика 10
10 Росен Иванов плуване 10